Close nav
close
SON EKLENEN İLANLAR
MUHTEŞEM ST BERNARD BEBEKLERİ
MUHTEŞEM ST BERNARD BEBEKLERİ
GÖRÜŞÜLÜR
ilan detay
ST BERNARD

Saint Bernard Cinsi
Köpeklere, ev hayvanlarına ve çocuklara karşı arkadaşcıldır. Mecaracı ve oyunsever tek yapısı vardır. Minimum 60 kg olmakla beraber 136 kilograma kadar ulaşabilen ağırlık ölçüsü vardır. Malum en ağır St Bernard olan Benedictine 163 kg ağırlığındaydı. Kafası ve üst dudak bölümü kocamandır. Ağzı kısa ve derindir; alnı ise kırışıktır. Adaleli bacakları, düz sırtı, düşük, geniş yapılı kuyrukları vardır. Ayakları büyüktür.
Saint Bernard Eğitimi
Yavruyken tasma ipini çekiştirmemesi öğretilmelidir zira büyüdükçe ağırlığından kaynaklı bu mesele olmaya başlar. Saint Bernard inatçıdır ve bu sebepten eğitim esnasında ona karşı sabırlı davranılmalıdır.
Saint Bernard Bakımı
Tüy dökerken daha çok olmak şartıyla iki tür tüy çeşidi de haftalık tarama gerektirir. Banyo yanlızca gerektiğinde yaptırılmalıdır.Gözler mikrop riskine karşı muayene altında olmalı ve kulaklar temiz tutulmalıdır. Yanlızca 8-10 senelik hayatları vardır. Dirsek ve kalça displezyasına yakalanma rizikosu vardır. Bu riziko obezite sebebinden artabilir. Derli toplu egzersiz ve balanslı beslenme onlar için ehemmiyet teşkil eder. Epilepsi ve göz kapağı rahatsızlıkları da bu ırkta olabilecek hastalıklar arasındadır.