Close nav
close
En iyi shar pei
En iyi shar pei
GÖRÜŞÜLÜR
ilan detay
SHAR PEİ
Shar Pei Cinsi
Ailesi ile ivedi bağ kurar ve tamamiyle bağlanır. Shar-Pei'ler yabancılara karşı agresif olmazlar fakat ilk karşılaşmada havlama davranışı gösterebilirler. Yavruyken kafi seviyede sosyalleştiriklerinde çocuk ve başka hayvanlarla iyi anlaşırlar. Bazı durumlarda köpeklerle dövüş edebilirler.Mavi-siyah dilleri ve kırışık, baş, boyun ve omuzları vardır. Kafaları çok büyükte, kulakları yüksek ve kuyrukları kalın, sırta doğru kıvrılır. Gözleri ufak olmakla beraber ağızları yayvan ve büyüktür. Shar-Pei yavrularının vücutlarında kırışıklıklar vardır.
Shar Pei Eğitimi
Shar-pei'ler eğitilirken defa sıkı ve sabırlı olunmalıdır. Defa çok yeniden haz etmezler bu sebepten eğitim kısımlara ayrılmalı ve enteresan duruma getirilmiş olmalıdır.
Shar Pei Bakımı
Kaşıntı ve tahrişi engellemek için deri sıklıkla muayene edilmeli ve derli toplu tek şeklinde temizlenmelidir. Tüm tüyler hafta içerisinde tek tımar edilmelidir. Ihtiyaç duyulan bakım ve alaka gösterilirse dışarıda yaşayabilirler. Bazılarının deri sorunları olabilir ve 9-11 senelik hayatları vardır.