Close nav
close
Az Bakım Gerektiren Kafes Kuşları

Az Bakım Gerektiren Kafes Kuşları

Bakımı Kolay Kafes Kuşları

Apartman hayatının soluk ve sıkılgan yapısından kurtulmak isteyen pek çok kişi doğaya büyük bir özlem duyar. Doğa denildiğinde ilk akla gelen kuşlar ve bitkilerdir ve apartman içerisinde doğaya olan özlemi giderebilmenin en kolay ve eğlenceli yolu da kafeste beslenebilecek kuşlardır. Genel olarak muhabbet kuşu tanımlaması kullanılıyor olsa da bu kuşlar ırklarına göre birbirinden farklıdır. Apartman yaşamına en uygun beslenebilecek kuşlar ise şöyle belirtilebilir.

Kuş beslemek istiyorsanız hemen altını çizelim bakım gerektirmeyen kuş türü yoktur. Ancak bazı türlerin bakımları diğerlerine göre daha kolay ve zahmetsizdir.

Güvercin

Güvercinler kendilerini besleyen sahipleriyle iyi iletişim kurmaktan keyif alan canlılardır, ancak çoğu nazik olan kuş türüdür. Orta büyüklükte olan yapılarından dolayı bu kuşların arkalarında bırakmış olduğu atıkları toparlayabilmek daha kolaydır. Birkaç saat kafes dışında bulunduklarında güneşten D vitaminlerini alacaklardır.

İspinoz

Arkadaş canlı olan İspinoz kuşları, geniş bir kafese sahip olmak isterler. Eğer onlara bu ortam sağlanırsa kafes dışında zaman geçirmeleri gerekmez. Kendi türlerinden kuşlarla sosyalleşmeyi seven bu türlerin yemini suyunu vermeniz ve dönem dönem kafes içi temizliğini yapmanız yererlidir.

Kanarya

El değmeden kuş bakmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Farklı türlere sahip olankanaryalar kafes içinde oynayabilecekleri oyuncağa ihtiyaç duyarlar.