Close nav
close
Kedilerin Nefret Ettiği 8 Şey

Kedilerin Nefret Ettiği 8 Şey

Kediler Neleri Sevmezler?

Sahipleri besledikleri kedilerin tuhaf alışkanlıkları hakkında konuşmayı sever, ancak en az onlar kadar kedi sahiplerinin de tuhaf alışkanlıklarının olduğunu biliyor muydunuz?

Evde kedi besliyorsanız muhtemelen onu çılgına çevirecek bazı şeyler yapıyorsunuz. Neyse ki kediler sahiplerini çok severbunun içinde onlarla olmaktan mutluluk duyar. Yine de bir kedi sahibi olarak kendinizi onun yerine koyup düşünmek ve olabildiğince onu rahat ettirmek önemlidir.

Kedinizin muhtemelen nefret ettiği şeylerin neler olabileceğini hiç merak ettiniz mi? Eğer yanıtınız evet ise makalemizi okumaya devam edin.

1.    Kediler Arabaya Binmekten Hoşlanmaz

Köpekler arabaya binmeyi ve arabada gezmeyi sever. Hatta onlar için hareket eden bir arabanın camından başını çıkarmak oldukça eğlencelidir. Oysaki kedilerde böyle bir durum söz konusu değildir. Bazı kediler sahipleriyle yürüyüşe çıkmaktan hoşlanıyor olsalar da geneli arabaya binmekten hoşnut değildir.

Kediler bölgesel olan hayvanlardır ve rutine ihtiyaç duyarlar. Kedilerin günlük rutinlerini bozduğunuzda rahatsız olurlar.

2.   Parka Gitmekten Hoşlanmazlar

Köpekler parka gidip yabancı köpeklerle oynamaktan mutlu olurlar. Ancak kediler böyle değildir. Kediler kendi bölgelerinde kendilerinin hakim olmasını ister. Bunun için kedinizi parka götürdüğünüzde diğer kedileri gördüğünde bu iddialarını sürdürmeye devam ederler ve bu nedenle başka kedilerle aynı yerde bulunmak istemezler. Parklarda başka kedilerinde olması muhtemeldir, bu nedenle kediler bundan hoşnut olmayacaktır.