Close nav
close
Evde Kedi Beslemenin Çocuklara Faydaları Ve Zararları

Evde Kedi Beslemenin Çocuklara Faydaları Ve Zararları

Evde çocuk varken aynı zamanda kedi beslemenin çocuklar açısından faydaları ve zararları nelerdir dilerseniz bu konuyu yaptığımız araştırmalar neticesinde elde ettiğimiz bilgilerle sizlere açıklayalım. Evde beslenebilecek canlılar arasında kediler en çok tercih edilen hayvanlar arasında yer almaktadır. Kedilerin evde ki temizliklerinin kolaylığı ve insanlarla kurdukları iletişim açısından evde bakımı kolay ve eğlencelidir.

Çocuklu ailelerin evde kedi beslemeleri konusunda bazı tereddütleri olabilmektedir. Kedilerin çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde birçok katkısının olduğunu söylemek mümkündür. Genellikle evinde kedi besleyen aileler şehirlerde ve binalarda yaşamaktadır. Kediler evlere hareketlilik getirirken evde ki çocuklara da sürekli tablet, cep telefonu ve bilgisayara bağlı bir hayattan çocukları kurtararak zamanlarını daha aktif geçirmelerine yardım etmektedir.

Ev içerisinde yer alan kedilerin hareketlerini incelemeleri çocukların görsel hafıza yeteneklerini artırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kedileri sürekli izleyen kişilerin daha az depresyona girdikleri belirlenmiştir. Evde bulunan kedilerin komik hareketleri çocuklar açısından eğlenceli ve keyifli vakit geçirmenin bir yolu haline gelmektedir. Kedilerle yakalama oynayan çocukların kalp ve beden sağlıkları açısından olumlu yönde avantajlarının olduğunu söylemek mümkündür.

Kedilerin günlük olarak alması gereken vitamin ve probiyotiklerin takibini çocuklara vererek onların bu sayede sorumluluk duygularının gelişmesi açısından katkıda bulunmak mümkündür. Evde ki çocukların yaşı 12 den büyükse kedilerin tuvalet kaplarını çocuklarınıza temizletebilir ve onları tam anlamıyla kedileri sahiplenmelerini sağlayabilirsiniz.